CUP SCHEDULE 2002

FINAL RESULTS:

ASSOCIATION CUP :    AFRICARI
REFEREE'S CUP :    AMERICAN INTERNATIONAL
COMMISSIONER'S CUP :    AFRICARI
SENIOR'S CUP :   MILAN 
"D" CUP :    COSMOS

 

ASSOCIATION CUP
AFRICARI 2002 ASSOCIATION CUP CHAMPIONS

Rovers (a)    6  
Dinamo (a)     1
2/24 - 11 am 
Joe Henderson

 

W.C. Utd (c)      2
Milan (c)             1
2/10 - 11am 
Kruger (Concord)

Rovers (a) 3 gg
Moraga (b)  2
3/17  - 9 am
Hillcrest North

        

W.C. Utd (c)   4   
C. Town (d)     0
4/7  - 9 am
Gabe West - Berk.

Pars (a)       0
Moraga (b) 1(ff)
3/3 - 9am 
Gabe East - Berk.



Crown Anchor(c) 2
Clayton Town (d) 3
3/3 - 9am 
Hillcrest North

   Quarterfinal
Rovers (a)    2

Ame. Int (a)   2
(pk 4-2 Rovers)
4/14-9am 
Kruger-Concord

   Quarterfinal
Berk. Fog (b) 2
W.C. Utd (c) 2   
(pk 4-2 WC Utd)
4/14 - 9am 
Gabe East -Berk.

Europe (d)          2
American I.(a)  4
3/24 - 9am
Gabe West - Berk.
 

    

      Semifinal
Rovers (a)
 
  2
W.C. Utd. (c)  1
4/21 - 9am
Gabe East -Berk

 

International (c)   2
Leon (d)              5
3/3 - 9 am 
Hillcrest South
Sporting (a)     4
Ame. Int. (a)  5
4/7-9am 
Kruger-Concord
              

Berk. Fog (b) 4
Leon (d)          1
4/7 - 9am 
Gabe East - Berk.

Wanderers (b)   3
Sporting (a)    4
2/24  - 9 am
Hillcrest North
           

Berk. Fog (b)    2
Orient (b)           0
2/24 - 11am 
San Pablo

    FINAL
Africari (b)  3 gg
Rovers (a)  2
4/28 - 9am
Gabe East -Berk

Ala. Toon (d)    0
Africari Int.(b)3
2/24-11am Kennedy H.S.
 

           

 

Arsenal (b)     3
Vallejo (d)         2
3/3 - 9am 
Wardlaw Elementary
Africari Int. (b) 2
Ala. Celtic (b)  4
3/24 - 9am
Kennedy HS 
     

        


Africari (b)  1 (ff)
Arsenal (B)    0
Game not Sched.

Orinda (c)      0
A. Celtic (b) 2
3/3 - 9 am
Gabe West - Berk.

         

    Semifinal
Africari (b) 
4
Ala. Utd. (a)   1
4/21 - 9am
Gabe West -Berk

        


Ajax (a)         0
Africari (b)   1 (ff)
2/24-9am 
Kennedy H.S.

   Quarterfinal
A. Celtic
        1
A. United     2
4/14 - 11am 
Gabe East

  Quarterfinal  
Africari (b)
 
6
W.Creak. (a)  0
3/17 - 9am
Gabe East 

A.United (a)  3
Juventus (d)    1
3/3 - 11am
Kruger (Concord)
 

 

W.Creaker(a)  3 gg
Mt. Diablo (d)    2
2/10 - 11am
Hillcrest South
A. United (a)  1
Cosmos (d)      0
4/7 - 11am 
Gabe East - Berk.

W.Creakers (a) 3
Richmond (c)    2
3/3 - 11am 
Hillcrest South

East Bay U. (c)  2
Cosmos (d)     3
3/3 - 11am
Gabe West - Berk.

Richmond (c)    4
Orig.Creakers(c) 0
2/24 - 9 am
Gabe West - Berk.


Division A Cup - (Referee's Cup) 

AMERICAN INTERNATIONAL .........................REFEREE'S CUP CHAMPIONS

Sporting             2
Alameda Utd      3 
5/5 - 9am - Gabe West
Referee's Cup Final
Alameda Utd 
     2

American Int.    3
5/19 - 9am - Gabe East
Rovers                  1
American Int.     4
5/5 - 9am - Gabe East

Division B Cup - (Commissioner's Cup) AFRICARI .........................COMMISSIONER'S CUP CHAMPIONS

Moraga                10
Arsenal                 1
2/24 - 9am -J. Henderson
 
Commissioner's Cup Final
Africari
                2
Moraga                 1
3/24 - 9am - Kennedy
Africari                 5
Orient                   1
2/10 - 9am - San Pablo

Division C Cup - (Senior's Cup)
MILAN .........................SENIOR'S CUP CHAMPIONS

Orinda             2
Milan               3  (gg)   
2/24 - 9am - Hillcrest South
Seniors Cup Final
Milan                             2 (gg)
Crown and Anchor      1    
4/14 -9am  - Gabe West 
W.C. Utd                     1
Crown and Anchor    2
2/24 - 11am -Hillcrest South

Division D Cup - ("D" Cup)
COSMOS ........................."D" CUP CHAMPIONS

Cosmos               2
Europe F.C          0
2/24 -11am-Hillcrest North
"D" Cup Final
Cosmos               3
Juventus             2
4/14 - 11 am - Kruger
Juventus               3 (gg)
Mt. Diablo             2
2/24 - 11 am - Kruger

SoccerSoft 2001