CUP SCHEDULE 2003            last updated 05/05/03 11:40:08 AM

Results for Sunday 5/4/03

* Commissioner's Cup Final
Africari (b)
10-0 Walnut Creakers (b) 
* "E" Cup Final
Crown Old Boys (e) 1-0 Brothers FC (e)



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Association Cup
Africari (b) - Association Cup Champions

  Milan (b)       0
Orient (a)      1
2/2 - 11 am - Krueger
 

Vallejo (d)         0
Cosmos ( c)      4
2/9 - 11 am - Krueger
 

 

Juventus (c)    1
Orient (a)       2
2/9 - 9am  - Krueger

Cosmos (c)    3
Brothers (e)    4
2/23 - 9 am
Gabe West

        

Orient (a)          2
Africari Int. (c) 
   0
2/23 - 11 am
Kennedy H.S. 

Leon (d)          2
Brothers (e)     5
2/2 - 9 am - Gabe West.



   

Africari Int. (c)      2
Wanderers (b)        0
2/9 - 11 am Kennedy

American Int. (a) 3
Brothers (e)        4
3/2 - 9am Kruger

  

Orient (a) 0    
Africari    6
3/2 - 11 am
Hillcrest N.

Pars (a)                  2
American Int. (a)   3
2/2 - 9 am - Krueger

              

Semifinal#1
Africari (b)      7
Brothers(e)
     0

3/30- 9am GabeWest

 

  

Clayton Town (d)   0
Sporting Club (a)  2
2/9-11am 
Hillcrest N.

American Int. (a) 4
Moraga (a)         1
2
/23 - 9am Kruger

     

        

Sporting (a)  0
Africari (b)
   1
2/23 - 9 am 
Kennedy H.S.

Arsenal (b)    1
Moraga (a)     2
2/9 - 9am - Hillcrest S.
           

Africari (b)            9
International (c)   0
2/9- 9am Kennedy

 FINAL
Rovers (a)   1
Africari (b)  2

4/6 - 9am 
Gabe East

Alameda United (a)   4
The Crown (b)          2
2/9 - 9am  Lincoln
 

           

 

Walnut Creek Utd (c)    1
Walnut Creakers (b)      2
2/2 - 11am - Hillcrest North

E.Bay U. (d)     0
Alameda U. (a) 2
2/23 - 11 am- Gabe West



        

W. Creakers (b)  2
Celtic (c)            1
3/2 - 11am
Hillcrest South

PAR United (e)         2
East Bay United (d)    6
2/2 - 11 am - Gabe West.

         


Semifinal#2
Rovers (a)
        3
P.H. Ajax (a)   2
3/30 - 9am 
Gabe East

        


Celtic (c)        3
Orinda  (c)     2
2/23 - 9 am  - Hillcrest S.

Rovers (a)       3
Alameda Utd
(a) 1
3/2 - 9am 
Hillcrest N.
 

Ajax (a)         2
Creakers (b)   1
3/9 - 11 am
Gabe East

Berk. Fog  (b)     3
Dinamo (b)        0
2/9 - 9 am - Gabe West.
 
 

 

Curmudgeon (e)  3
Ajax (a)                4
2/9 - 11 am - Hillcrest S.
Rovers (a)    2
Fog  (b)         1
2/23 - 9am 
Hillcrest N.

Ajax (a)            7
Mt Diablo (d)     2
3/2 - 9 am
Hillcrest South
Richmond (c)   1
Rovers (a)         3
2/9-9am - Hillcrest N.

Mt. Diablo (d)     4
Old Boys    (e)    0
2/23- 11 am  - Kruger

Rovers (a)           3
Europe FC (d)     1 
2/2 - 9 am - Hillcrest S.

Old Boys (e)              2
Alameda Athletic (d)  1
2/9-11am - Lincoln


Division A Cup - (Referee's Cup) 

Clayton Rovers  - Referee's Cup Champions

Sporting Club         3
Clayton Rovers       4
3/9 - 9am - Gabe East

Referee's Cup Final
Clayton Rovers         4
American Int.            1
4/27 - 9am - Gabe West

American Int.                 4
Alameda United              3
4/6 - 9 am - Gabe West

Division B Cup - (Commissioner's Cup)

Africari                       3
The Crown                  0
4/27 - 9am - Gabe East

 

Commissioner's Cup Final
Walnut Creakers         0
Africari                         10
5/4 - 9am Gabe east

W. Creakers       1    Wanderers           0    (gg)
2/23 - 11am  - Hillcrest North

Division C Cup - (Senior's Cup)
Africari International - Senior's Cup Champions

Africari Int.                   2  Walnut Creek Utd        0
3/2 - 9am - Gabe West

Seniors Cup Final
Africari Int
vs Cosmos 
4/27 - 11 am - Gabe East

Cosmos          2    (gg)
Juventus        1      
3/2 - 11am - Kruger 

Division D Cup - ("D" Cup)
Mt. Diablo S.C. - "D" Cup Champions

East Bay United     4
Clayton Town         1
3/2 - 11am - Gabe East

"D" Cup Final
East Bay Utd     2
Mt. Diablo         3  (gg)
3/30 - 11am  - Gabe East

Mount Diablo      3
Europe FC           1
2/9 - 11am - Gabe West

Division E Cup 

Brothers                  10
PAR United                1
4/6/ -11am - Gabe East

"E"  Cup Final
Brothers
                              0
The Crown Old Boys         1 (ff)
5/4 - 11 am  - Gabe East

Curmudgeon     0
Old Boys           1   (ff)
3/9- 9am Gabe East

SoccerSoft 2001