CUP SCHEDULE 2004            
last updated 5/22/04 3:21PM
Association Cup
Results from 2/22/04
Brothers (D)  1-3 Crown Old Boys (E) 
East Bay United (C) 3-4 Starry Plough (E)
Results from 2/29/04
Africari Int. (B) 3-1 Wanderers (B)
Richmond (D) 8-1 Alameda Old Boys (E)
Results from 3/7/04
Alameda Celtic (C) 1-0 (FF) Curmudgeon (D)
Alameda United (A) 6-0 Montclair (E)
Clayton Rovers (A) 7-2 Royal Oaks (E)
Sporting Club (A) 3-2  Walnut Creakers (A)
Clayton Orient (B) 3-2 Cosmos (B)
American Int. (A) 4-2 Moraga (A)
Vallejo (E)  6-1 Orinda SC (C)
 Berk. Fog (C) 6-0 International (D)
Starry Plough (E)
1-0 (FF) Berkeley Pars (B)
Polska FC (E) 1-4 Arsenal (C)
Leon (D) 0-4 The Crown (B)
Results from 3/14/04
Starry Plough (E) 1-3 American Int. (A)
Ala. Athletic (D)  1-3 Mt. Diablo (C) 
Clayton Orient (B) vs. PAR United (E)
Clayton Rovers (A) 4-5 Africari (A)
Sporting Club (A) 1-0 (ff) Dinamo (B)
Juventus (C) 1-2 Ajax (A)
Richmond (D) 0-3 W.Creek Utd. (C)
Alameda Utd (A)  6-0 Africari Int. (B)
Berkeley Fog (C) 3-1 AC Milan (B)
E CUP: Polska 0-1 (ff) The Crown Old Boys
Results from 3/21/04
Orinda SC (C)2-5 Sporting Club (A)
Crown Old Boys (E) 4-2 Ajax (A)
Berkeley Fog (C) 0-1(gg) Alameda Celtic (C)
 Arsenal (C)  3-4 Orient (B) 
Africari (A) 3-1 Mt. Diablo (C)
The Crown (B) 5-1 W.Creek Utd. (C)
Referee's Cup 1st Round:
American International 2-1 Clayton Rovers 
Commissioner's Cup: Clayton Wanderers 1-0 (ff) AC Milan

Results from 3/28/04
Association Cup Quarterfinal #1: American Int. (A) 1-2 The Crown (B)
Association Cup Quarterfinal #2: Alameda Celtic (C) 0-2 Africari (A) 
Association Cup Quarterfinal #3: Alameda Utd. (A) 1-2 Crown Old Boys (E)
Association Cup Quarterfinal #4: Sporting Club (A) 4-1 Orient (B)
Seniors Cup 1st Round: Berkeley Fog 0-3 Walnut Creek United  
Seniors Cup 1st Round: Mt. Diablo 3-2 Arsenal 
"D" Cup 1st Round: Brothers 1-2 Alameda Athletic 11am 
"D" Cup 1st Round: Richmond FC 1-0 (ff) International 
"E" Cup 1st Round: Starry Plough 4-2 Alameda Old Boys

Results from 4/4/04
Association Cup Semifinal #1: Africari (A) 2-1 The Crown (B)
Association Cup Semifinal #2: Sporting Club (A) 4-2 The Crown Old Boys (E)
Senior's Cup Final: Mt. Diablo 1-4 Walnut Creek United 
"D" Cup Final:  Richmond 3-2 Alameda Athletic


Results from 4/18/04
(Home teams Underlined)
Association Cup Final Africari (A) 1-0 Sporting (A) - 10am @ Gabe North 
Commissioner's Cup 1st Round: Africari Int. 0-1 (ff) The Crown  - 9am @ Gabe West
"E" Cup Final: Starry Plough 4-3 The Crown Old Boys - 11am @ Gabe West

Results from 4/25/04
Referee's Cup 1st Round Africari 1-0 (ff) Sporting  - 9am @ Gabe East 
Commissioner's Cup Final: Clayton Wanderers 3-0 The Crown  - 9am @ Gabe West

Results from 5/2/04
Referee's Cup Final: Africari 2-4 American International - 9am @ Gabe East 

 

Prelim game #1
Richmond (D)        8
Ala. Old Boys (E)  1
2/29-11am Kennedy

Prelim game #3
International (D) 0
vs. Berk. Fog (C) 6
3/7-9am-Gabe West

Richmond (D)      0
W.Creek Utd. (C)  3
3/14-9am-Gabe West 
 

 

Berk. Fog (C)     3
AC Milan (B)     1
3/14 - 11am - Gabe W.

The Crown (B) vs. 5
W.Creek Utd. (C) 1
3/21-9am-Acalanes

 

     

  

Berk. Fog (C) vs.        0
Alameda Celtic (C)   1 
3/21 - 11am - Gabe East

Leon (D)            0
The Crown (B) 4
3/7 11am Gabe East



   

Alameda Celtic (C)  1
Curmudgeon (D) 0 (ff)  
3/7-11am - Lincoln 

Quarterfinal #1
American Int. (A) 1
 The Crown (B)    2
3/28-9am -Krueger

  

Quarterfinal #2
Ala. Celtic (C)
vs. Africari (A) 3/28-9am - Lincoln 

American Int. (A)  4
vs. Moraga (A)       2
3/7 - 9am  - Kruger

         

Semifinal #1
Africari (A)       2
The Crown (B)  1
4/4-9am - Gabe W.  

 

  

Ala. Athletic (D) 1
 Mt. Diablo (C)     3
3/14-9am-Lincoln 

Starry Plough (E) 1
American Int. (A) 3
3/14 - 9am - Krueger

     

        

Africari (A) vs.   3
Mt. Diablo (C)    1
3/21-11am-Gabe West

Starry Plough (E)
Berkeley Pars (B)
3/7-11am-Gabe West 

           

Rovers (A)     4
Africari (A)   5
3/14-9am-Hillcrest N.

Prelim game #2 
E. Bay Utd. (C)       3 Starry Plough (E)  4
2/22 -11am-Kennedy
EBSSL 2004
Association
Cup Final

Africari (A)     1
Sporting  (A)   0
4/18/04 - 9am
Gabe East
Prelim game #4 
Clayton Rovers (A) 7
vs.Royal Oaks (E)   2
3/7-9am-Hillcrest N.
Prelim game # 5  
Africari Int. (B)   1  Europe FC (D)    0
2/15 - Hillcrest 9am
Prelim game # 7  
Sporting Club (A)    3  W. Creakers (A)     2
3/7- 9am- Hillcrest S.

Africari Int. (B)   3
C. Wanderers (B) 1
2/29 -9 am -Kennedy
 

           

 

Sporting Club (A) 1
Dinamo (B)      0 (ff)
3/14-11am-Hillcrest S.

Alameda Utd (A)   6
Africari Int. (B)     0
3/14-11am-Gabe East



        

Orinda SC (C) vs. 2
Sporting Club (A)  5
3/21-9am-Hillcrest N.

Montclair (E)         0
Alameda Utd (A)    6 
3/7-9am Lincoln 

         


Semifinal #2
Sporting (A)  4
C. Old Boys (E) 2
4/4-9am - Gabe E.  

        


Vallejo (E)            1  
Orinda SC (C)     6  
3/7-11am-Kruger

Quarterfinal #3
Alameda Utd (A)
 1
C. Old Boys (E)   2
3/28-9am-Gabe E.

Quarterfinal #4
Sporting (A)
     4
Orient (B)        1
3/28-9am-Gabe W.

Brothers (D)           1 
Cwn Old Boys (E) 3
2/22-9am- Sycamore Valley #3 

   

 

Polska FC (E)  1
Arsenal (C)     4
3/7-9am-Gabe East

Crown Old Boys (E)  4
 vs. Ajax (A)                2
3/21-9am- Gabe East

Arsenal (C)          3
 vs. Orient (B)      4
3/21-9am-Gabe West
Juventus (C) 1
Ajax (A)         2
3/14-9am-Gabe East

Clayton Orient (B) 11 
PAR United (E)         1
3/14 -9am-Hillcrest S.

Prelim game # 6  
Clayton Town (D) 1
vs. Juventus (C)   2
2/15-Hillcrest 11am

Prelim game # 8  
Clayton Orient (B) 3
vs. Cosmos (B)        2
3/7-11am-Hillcrest N.


Division A Cup - (Referee's Cup)

Africari 1-0 Sporting Club - 4/25/04 - 9am - Gabe East American Int. 4
Africari           2                 
5/2/04 - 9am -
Gabe East
American International 2-1 Clayton Rovers - 3/21- 9am - Kruger

Division B Cup - (Commissioner's Cup)

Clayton Wanderers 1-0 (ff) AC Milan - 3/21- 11am - Kruger Clayton Wanderers      3
The Crown                   0
4/25/04 - 9am -
Gabe West
The Crown 1-0 (ff) Africari International - 4/18 - 9am Gabe West 

Division C Cup - (Senior's Cup)

Berkeley Fog 0-3 Walnut Creek United - 3/28 - 9am Acalanes High School  Mt. Diablo                       1  
Walnut Creek United      4  
4/4/ 11am Gabe West
Arsenal 2-3 Mt. Diablo- 3/28 - 9am - Hillcrest North

Division D Cup - ("D" Cup)

Brothers 1-2 Alameda Athletic - 3/28 - 11am Gabe West Richmond                     3 
Alameda Athletic          2
4/4 - 11am Gabe East
International 0-1 (ff) Richmond- 3/28 - 11am Gabe East

Division E Cup 

Starry Plough 4-2 Alameda Old Boys - 3/28 - 11am - Lincoln Middle School The Crown Old Boys   3
vs. Starry Plough        4
4/18- 11am Gabe West
Polska 0-1 (ff) The Crown Old Boys - 3/14-11am-Hillcrest North


SoccerSoft 2001