CUP SCHEDULE 2006  
Last updated 08/17/06 09:44:00 PM


Games Scheduled for 6/11/2006
(Home teams underlined)
Referee's Cup Final: Africari 2-0 Sporting Club - 9am Gabe West in Berkeley

Results from 6/4/2006
Referee's Cup Semi Final: Sporting Club 3-0 (ff) Clayton Wanderers - 9am Gabe West in Berkeley

Results from 5/21/2006
Association Cup Final: Sporting Club (a) 4-3 Alameda Athletic (c) - 9am Gabe West in Berkeley
Referee's Cup Semi Final: Moraga 1-3 Africari - 11am Gabe West in Berkeley


Results from 5/14/2006
Senior's Cup Final: FC United 1-3 Alameda Athletic - 9am @ Gabe West in Berkeley

Results from 5/7/2006
Association Cup Semi-Final:  Alameda Athletic (c) 2-1 (gg) Moraga (a)- 9am @ Lincoln Middle School in Alameda
Association Cup Semi-Final: Sporting Club (a) 3-2 The Crown Old Boys (d)- 11am @ Lincoln Middle School in Alameda
Commissioner's Cup Final: Africari International 2-0 Berkeley Fog - 9am @ Gabe West in Berkeley
"E" Cup Final:
A.S.C. Santos 0-3 Starry Plough -11am @ Gabe West in Berkeley

Results from 4/30/2006

Association Cup: Clayton Rovers(a) 2-3 Alameda Athletic (c)- 11am @ Gabe East in Berkeley
Commissioner's Cup semi-final: Berkeley Fog 3-2 (gg) Alameda United - 9am @ Gabe East in Berkeley
"D" Cup Final: Polonez 2-6 Curmudgeon - 9am @ Gabe West in Berkeley
"E" Cup Semi-final:
Starry Plough 4-1 Europe FC -11am @ Gabe West in Berkeley


Results from 4/23/2006

Association CUP: Clayton Wanderers (a) 2-2 (3-4PK) Clayton Rovers (a) - 9am @ Gabe West in Berkeley
Association CUP: Moraga (a) 4-1 Starry Plough (d)  - 11am @ Gabe West in Berkeley
Association CUP:
American International (a) 3-7 The Crown Old Boys (d) - 9am @ Gabe East in Berkeley
Seniors Cup Semi-final: Alameda Athletic 7-1 International - 1pm @ Kennedy High School in Richmond
"D" Cup Semi-final:
East Bay United 2-3 Curmudgeon -11am @ Gabe East in Berkeley
"E" Cup Semi-final:
A.S.C. Santos 2-0 Clayton Town -9am @ Kennedy High School in Richmond
+40 Cup Final: Africari Big Time 3-3 (2-3) Clayton Royal Oaks - 11am @  Kennedy High School in Richmond


Results from 4/9/2006

D" Cup Semi-final:
Berkeley Juniors 1-4 Polonez - 11am @ Kennedy High School in Richmond 
Association CUP: Alameda Celtic (c) 0-9 American International (a) - 9am @ Kennedy High School in Richmond
Association CUP: Juventus (c) 0-3 (ff) Alameda Athletic (c) - 1pm @ Kennedy High School in Richmond

Results from 3/26/2006

Association CUP: Africari (a) 0-2 Sporting Club (a) - 9am @ Kennedy High School in Richmond
Association CUP: Clayton Rovers (a) 5-4 Berkeley Jr. (d) - 11am @ Kennedy High School in Richmond
 Association CUP: Alameda United (b) 3-5 Alameda Celtic (c) - 9am @ Gabe East in Berkeley
Association CUP: Curmudgeon (d) 0-3 (ff) Crown Old Boys (d) - 11am @ Gabe East in Berkeley
Association Cup: Arsenal (c) 3-3 (3-4 PK) Starry Plough (e) - 9am @ Gabe West in Berkeley
+40 CUP Semi-final: Clayton Royal Oaks 2-0 Montclair - 11am @ Gabe West in Berkeley


Results from 3/19/2006
Association CUP: Walnut Creek Utd (b) 1-4 Clayton Wanderers (a) - 6:30pm @ Acalanes High School in Lafayette
 Association CUP: Starry Plough (e) 6-2 Santos (e) - 9am @ Gabe East in Berkeley
Association CUP:
Sporting (a) 5-2 East Bay United (d) - 11am @ Gabe East in Berkeley
Association CUP: Alameda United (b) 2-1 Clayton Town (e) - 11am @ Kennedy High School in Richmond
Association CUP: Alameda Athletic (c) 2-1 Montclair (f) - 1pm @ Kennedy High School in Richmond 
Commissioner's Cup Semi-final: The Crown 5-8 Africari International - 9am @ Gabe West in Berkeley 


Results from 3/12/2006
Association CUP: Moraga (a) 3-2 (gg) Clayton Orient - 9am @Campolindo High School in Moraga
Association CUP: Africari International (b) 1-2 Africari (a) 9am @ Kennedy High School in Richmond
+40 CUP Semi-final: Africari Big Time 5-3 Alameda Old Boys - 11am @ Kennedy High School in Richmond



Results from 3/5/2006
Association CUP: Clayton Orient (b) 3-0 Leon (f) - 9am @ Hillcrest South in Concord
Association CUP: Brothers (d) 3-0 (ff) Crown Old Boys (d) - 11am @ Hillcrest South
Association CUP: Walnut Creakers (a) 4-1 Moraga (a) - 9am @ Krueger Park in Concord
Association CUP: Europe FC. (e) 0-3 (ff) Africari (a) - 11am Krueger Park in Concord
Association CUP: F.C. United (c) 0-5 Sporting (a) - 9am @ Gabe East in Berkeley
Association CUP: Starry Plough (e) 3-0(ff)  Berkeley Pars (b) - 11am @ Gabe East in Berkeley
Association CUP: Ajax (a) 0-2 Juventus (c) - 9am @ Gabe West in Berkeley
Association CUP: East Bay United (d) 3-1 Cosmos (d) - 11am @ Gabe West in Berkeley



Results from 2/26/2006
Association CUP: The Crown Old Boys (d) 3-1 Mount Diablo S.C. (c) - 7pm @ Sycamore Valley Park in Danville
Association CUP: Walnut Creek United (b) 3-1 International (c) - 6pm @ Acalanes High School in Lafayette
Association CUP: Curmudgeon (d) 3-3 (PK 3-2) Berkeley Fog (b) - 11am @ Hillcrest South in Concord
Association CUP: Africari Big Time (f) 3-6 American Int. (a) - 9am @ Kennedy High School in Richmond
Association CUP: Africari International (b) 9-2 Orinda (d) - 11am @ Kennedy High School in Richmond
Association CUP: Alameda Old Boys (f) 0-5 Africari (a) - 11am @ Lincoln Middle School in Alameda
Association CUP: RAP United (f) 1-5 Montclair (f) - 9am @ Rittler Park in Alameda
Association CUP: East Bay United (d) 2-1 Milan (c) - 11am @ San Pablo Park in Berkeley
Association CUP: Sporting Club (a) 5-1 The Crown (b) - 9am @ Hillcrest North in Concord
Association CUP: Polonez (d) 2-3 Arsenal (c) - 11am @ Hillcrest North in Concord
Association CUP: Clayton Orient (b) 7-1 Vallejo (e) - 9am @ Krueger Park in Concord
Association CUP: Clayton Royal Oaks (f) 0-7 Moraga (a) - 11am @ Krueger Park in Concord
Association CUP: Clayton Rovers (a) 3-0 (ff) Dinamo (b)






Prelim #1 Mt. Diablo (c) 1-3 Crown Old Boys (d)
2/26 - 7pm @ Sycamore Valley Park in Danville
 

Bracket A

Brothers (d) 0-3 (ff) Crown Old Boys (d)
3/5 - 11am @ Hillcrest South
  Curmudgeon (d) 0-3 (ff) Crown Old Boys (d)
3/26- 11am @ Gabe East in Berkeley
Curmudgeon (d) 3-3 (3-2PK) Berkeley Fog (b)
2/26 - 11am @ Hillcrest South in Concord
  Quarter Final Bracket A
American Int. (a) 3-7 Crown Old Boys (d)
4/23 - 9am @ Gabe East in Berkeley
(winner of Quarter Final Bracket A plays vs. 
winner of  Quarter Final Bracket C) 
American Int. (a) 6-3 Africari Big Time (f)
2/26 - 9am @ Kennedy High School in Richmond
  Alameda Celtic (c) 0-9 American Int. (a) 
4/9 - 9am @ Kennedy High School
 
Alameda United (b) 3-5 Alameda Celtic (c)
3/26 - 9am @ Gabe East in Berkeley
 
Prelim #2 Alameda Utd. (b) 2-1 Clayton Town (e)
3/19 - 11am @ Kennedy High School
 

 

Prelim #3 Starry Plough (e) 3-0 (ff)Berk. Pars (b)
3/5 - 11am @ Gabe East in Berkeley
 
Bracket B Starry Plough (e) 6-2 Santos (e)
3/19 - 9am @ Gabe East in Berkeley
  Arsenal (c) 3-3 (3-4PK) Starry Plough (e)
3/26 - 9am @ Gabe West in Berkeley
Polonez (d) 2-3 Arsenal (c)
2/26 - 11am @ Hillcrest North in Concord
  Quarter Final Bracket B
Moraga (a) 4-1 Starry Plough(d) 
4/23 - 11am @ Gabe West in Berkeley
(winner of Quarter Final Bracket B plays vs. 
winner of  Quarter Final Bracket D) 
Prelim #4  Vallejo (e) 1-7 Clayton Orient (b)
2/26 - 9am @ Krueger Park in Concord
 
Clayton Orient (b) 3-0 Leon (f)
3/5 - 9am @ Hillcrest South in Concord 
  Moraga (a) 3-2 (gg) Clayton Orient 
3/12 - 9am @Campolindo High School in Moraga
 
Walnut Creakers (a) 1-4 Moraga (a)
3/5 - 9am @ Krueger Park in Concord
 
Prelim #5  Royal Oaks (e) 0-7 Moraga (a)
2/26 - 11am @ Krueger Park in Concord
 

 

Prelim #6 Africari (a) 5-0 Alameda Old Boys (f)  
2/26 - 11am @ Lincoln Middle School in Alameda

Bracket C

Europe FC. (e) 0-3 (ff) Africari (a)
3/5 - 11am Krueger Park in Concord
Africari International (b) 1-2 Africari (a)
3/12 9am @ Kennedy High School in Richmond
Orinda (d) 2-9 Africari International (b)
2/26 - 11am @ Kennedy High School in Richmond
Quarter Final Bracket C
Africari 0-2 Sporting Club
3/26 - 9am Kennedy High School in Richmond
(winner of Quarter Final Bracket C plays 
vs. winner of  Quarter Final Bracket A) 
Prelim #7 Milan (c) 1-2 East Bay United (d)  
2/26 - 11am @ San Pablo Park in Berkeley
East Bay United (d) 3-1 Cosmos (d)
3/5 - 11am @ Gabe West in Berkeley
Sporting (a) 5-2 East Bay United (d)
3/19 - 11am @ Gabe East in Berkeley
FC. United (c) 0-5 Sporting (a)
3/5 - 9am @ Gabe East in Berkeley
Prelim #8 Sporting (a) 5-1 The Crown (b)  
2/26 - 9am @ Hillcrest North in Concord

 

Prelim #9 RAP United (f) 1-5 Montclair (f)  
2/26 - 9am @ Mills College in Oakland

Bracket D

Alameda Athletic (c) 2-1 Montclair (f)
3/19 - 1pm @ Kennedy High School
Juventus (c) 0-3 (ff) Alameda Athletic (c)
4/9 - 1pm @ Kennedy High School in Richmond 
Ajax (a) 0-2 Juventus (c)
3/5 - 9am @ Gabe West in Berkeley
Quarter Final Bracket D
Clayton Rovers (a) 2-3 Alameda Athletic
4/30 - 11am Gabe East in Berkeley
(winner of Quarter Final Bracket D plays vs. 
winner of  Quarter Final Bracket B) 
Prelim #10 International(c) 1-3 W. Creek Utd. (b)
2/26 - 6pm @ Acalanes High School in Lafayette  
Walnut Creek Utd (b) 1-4 Clayton Wanderers (a)
3/19 - 6:30pm Acalanes High School in Lafayette
Clayton Wanderers (a) 2-2 (3-4 PK) Clayton Rovers (a)
4/23 - 9am @ Gabe West in Berkeley
Clayton Rovers (a) 5-4 Berkeley Jr. (d)
3/26 - 11am @ Kennedy High School in Richmond
Prelim #11 Clayton Rovers (a) 3-0 (ff) Dinamo (b)  
2/26 - TBA @ TBA

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Referee's Cup (A Division)

Sporting Club 3-0 (ff) Clayton Wanderers
6/4 - 9am Gabe West in Berkeley

Africari 2-0 Sporting Club
6/11 - 9am Gabe West in Berkeley

Moraga 1-3 Africari
5/21 - 11am Gabe West in Berkeley


Commissioner's Cup (B Division)

Berkeley Fog vs. Alameda United
4/30 - 9am @ Gabe East in Berkeley

Africari International 2-0 Berkeley Fog
5/7- 9am @ Kennedy High School in Richmond

The Crown 5-8 Africari International
3/19 - 9am @ Gabe West in Berkeley


Senior's Cup (C Division)

International 1-7 Alameda Athletic
4/23 - 1pm @ Kennedy High School in Richmond

FC United 1-3 Alameda Athletic
5/14 - 9am @ Gabe West in Berkeley

Arsenal 0-3 (ff) FC United
4/2 - TBA @ TBA


"D" Cup

East Bay United vs. Curmudgeon
4/23 - 11am @ Gabe East in Berkeley

Polonez 2-6 Curmudgeon
4/30 - 9am Gabe West in Berkeley

Berkeley Juniors 1-4 Polonez
4/9 - 11am @ Kennedy High School in Richmond


"E" Cup

Starry Plough  4-1 Europe FC
4/30 - 11am @ Gabe West in Berkeley 

ASC. Santos 0-3 Starry Plough
5/7- 11am @ Kennedy High School in Richmond

A.S.C. Santos 2-0 Clayton Town
4/23- 9am @ Kennedy High School in Richmond

 

+40 Cup

Alameda Old Boys 3-5 Africari Big Time
3/12-  9am @ Kennedy High School in Richmond
Africari Big Time 3-3 (2-3 PK) Clayton Royal Oaks
4/23- 11am @ Kennedy High School in Richmond
Clayton Royal Oaks 2-0 Montclair
3/26 - 11am @ Gabe West in Berkeley


SoccerSoft 2005