CUP SCHEDULE 2007  
Last updated 05/08/07 12:52:05 PM

Results for 5/6/2007
Association Cup Final: Berkeley Juniors (C) 1-3 Clayton Rovers (B) - 10am - Mills College in Oakland

Results from 4/29/2007
Association Cup:
The Crown Old Boys (C) 1-2 Clayton Rovers (B) - 9am - Gabe West in Berkeley

No games scheduled 4/22/2007

Results from 4/15/2007
Association Cup: The Crown Old Boys (C) 3-0 (ff) American International (A) - 9am - Gabe West in Berkeley

No games scheduled Easter Sunday 4/8/2007

Results from 4/1/2007

Association Cup: Africari (A) 0-1 Berkeley Juniors (C) - 9am - Gabe West in Berkeley
Association Cup: F.C. United (C) 3-5 American International (A) - 9am - Gabe East in Berkeley
Association Cup: Alameda Athletic (C) 0-2 Clayton Rovers (B) -11am  - Gabe East in Berkeley

Results from 3/25/2007
Commissioner's Cup: Walnut Creek United 1-3 Clayton Rovers - 9am - Gabe West in Berkeley
Association Cup: Africari (A) 2-0 Mt. Diablo (C) - 11am - Gabe West in Berkeley
Association Cup: Orinda (D) 2-3 American International (A) - 9am - Gabe East in Berkeley
Association Cup: East Bay United (D) 2-4 Alameda Athletic (C) - 11am  - Gabe East in Berkeley

Results from 3/18/2007
Association Cup:
Alameda Athletic (C) 4-0 Europe F.C. (D) - 9am - Gabe East in Berkeley
Association Cup: Alameda Celtic (C) 0-4 Africari (A) - 11am - Gabe East in Berkeley
Association Cup:
Polonez (C) 2-3 (gg) American International (A) - 9am - Gabe West in Berkeley
Association Cup: Clayton Rovers (B) 9-1 Clayton Royal Oaks (+40) - 9am - Krueger Park in Concord

Results from 3/11/2007
Association Cup: The Crown Old Boys (C) 3-1 Moraga (A) - 9am - Gabe East in Berkeley
Association Cup: Sporting Club (A) 0-3 (ff) Alameda Athletic (C) - 9am - Hillcrest South in Concord
Association Cup:
A.S.C. Juventus (C) 1-1 (3-4 pk) Clayton Royal Oaks (+40) - 9am - Hillcrest North in Concord
Association Cup: A.S.C. Milan (C) 0-1 Berkeley Juniors (C) - 11am - Hillcrest North in Concord
Commissioner's Cup: Ajax 2-3 (gg) Walnut Creek United - 9am - Gabe West in Berkeley


Results from 3/4/2007
Association Cup: Walnut Creek United(B) 1-2 Mt. Diablo S.C. (C) - 9am - Gabe East in Berkeley
Association Cup: Crown Old Boys (C) 5-0 RAP United (+40) - 11am - Gabe East in Berkeley
Association Cup: Alameda Celtic (C) 5-0 Vallejo (D) - 11am - Gabe West in Berkeley

Association Cup: Clayton Rovers (B) 2-1 Ajax (B) - 11am  - Hillcrest Park North in Concord
Association Cup:
Cosmos (D) 0-3 (ff) A.S.C. Juventus (C) - 9am - Hillcrest Park South in Concord
Association Cup:
International (B) 1-3 Berkeley Juniors (C) - 11am - Hillcrest Park South in Concord
Association Cup: A.S.C. Milan (C) 2-1 Clayton Town (D) - 9am - Krueger Park in Concord
+40 Cup: Clayton Royal Oaks  3-2 Clayton Orient - 9am - Hillcrest Park North in Concord

Results from 2/25/2007
Association Cup: Mt. Diablo (C) 4-3 (gg) Alameda Old Boys (+40) - 9am - Campolindo High School in Moraga
Association Cup:
Leon (+40) 2-3 Clayton Town (D) - 9am - San Pablo Park in Berkeley

Results from 2/18/2007
Association Cup: Africari Big Time (+40) 1-2 Alameda Celtic (B) - 9am - Kennedy High School in Richmond
Association Cup: Dinamo (B) 1-2 F.C. United (C) - 11am  - Kennedy High School in Richmond
Association Cup: Montclair (+40) 0-1 Berkeley Juniors (C) - 9am - Mills College in Oakland
Association Cup: Concord F.C. (D) 0-3 (ff) East Bay United (D) - 11am  - Hillcrest Park South in Concord
Referees Cup Final: Walnut Creakers 0-3 Africari - 9am  - Hillcrest Park South in Concord
+40 Cup: Clayton Orient 3-2 Shamoofee - 9am  - Hillcrest Park North in Concord

Results from 2/11/2007
Association Cup:
Mt. Diablo (C) 4-0 Santos (D) - 9am - Campolindo High School in Moraga

Results from 2/4/2007

Association Cup: Berkeley Jr. (C) 5-0 Polonez White Eagles (D) - 11am - Mills College in Oakland
Association Cup: A.S.C. Milan (C) 3-0 (ff) Wanderers (A) - 9am - Krueger Park in Concord
Association Cup: Leon (+40) 2-2 (4-3PK) Curmudgeon (C) - 9am - San Pablo Park In Berkeley 
Association Cup: Africari (A) 3-0 Shamoofee (+40) - 9am - Kennedy High School in Richmond
Association Cup: Moraga (A) 2-0 Starry Plough (D) - 9am - Campolindo High School in Moraga
 Association Cup: RAP United (+40) 3-1 Alameda United (B) - 11am - Kennedy High School in Richmond
Commissioner's Cup:
The Crown 0-2 Clayton Rovers - 9am - Krueger Park In Concord

Results from 1/28/2007
Association Cup:  The Crown (B) 1-2 Walnut Creek United (B) - 9am - Krueger Park in Concord
Association Cup:
International (B) 5-1 Clayton Orient (+40) - 1pm - Krueger Park in Concord
Association Cup:
Berkeley Fog (A) 2-5 Ajax (B) - 9am - San Pablo Park in Berkeley
Referee's Cup:
Africari 4-0 Moraga - 9am - Kennedy High School in Richmond
Referee's Cup:
Walnut Creakers 3-0 (ff) Sporting Club - 11am - Kennedy High School in Richmond
+40 Cup:
Alameda Old Boys 0-2 Clayton Royal Oaks - 11am - Lincoln Middle School in Alameda

Results from 1/21/2007

Association Cup: Moraga (A) 3-1 Walnut Creakers (A) 9am - Campolindo High School in Moraga

 

 

                            ASSOCIATION CUP
                       Final: Berkeley Juniors (C) 1-3 Clayton Rovers - 5/6 - 10am  - Mills College in Berkeley
                                             Semi-final 1: Berkeley Juniors (C) 1-0 Africari (A) - 4/1  - 9am - Gabe West in Berkeley
                                       Semi-final 2: Clayton Rovers (B) 2-1 The Crown Old Boys (C) - 4/29 - 9am  - Gabe West in Berkeley



Bracket A

Berkeley Jr. (C) 5-0 Pol. Wht. Eagles (D)
2/4 - 11am - Mills College in Oakland
 

Montclair (+40) 0-1 Berkeley Jr.
2/18 - 9am - Mills College in Oakland
  International (B) 1-3 Berkeley Juniors
3/4 - 11am - Hillcrest Park South
International (B) 5-1 Orient (+40)
1/28 - 1pm - Krueger Park in Concord
  Quarter Final Bracket A
A.S.C. Milan (c) 0-1 Berkeley Juniors (c)
3/11 - 11am - Hillcrest North in Concord
(winner of Quarter Final Bracket A plays vs. 
winner of  Quarter Final Bracket B) 
A.S.C.Milan (C) 3-0 (ff) Wanderers (A)
2/4 - 9am - Krueger Park in Concord
 
Africari Int. (A) 0-3 (ff) A.S.C. Milan (C)
No Field assigned
  A.S.C. Milan (C) 2-1 Clayton Town (D)
3/4 - 9am - Krueger Park in Concord
 
Leon (+40) 2-3 vs. Clayton Town (D)
2/25 - 9am - San Pablo Park in Berkeley
 
Leon(+40) 2-2 (4-3PK) Curmudgeon(C)
2/4 - 9am - San Pablo Park In Berkeley 
 

 

Bracket B

Mt Diablo (C) 4-0 Santos (D)
2/11 - 9am - Campolindo High School
 

Mt. Diablo (C) 4-3 (gg) Ala. Old Boys (+40)
2/25 - 9am - Campolindo High School
  Walnut Creek Utd. (B) 1-2 Mt. Diablo (C)
3/4 - 9am - Gabe East in Berkeley
 The Crown (B) 1-2 W. Creek Utd. (B)
1/28 - 9am - Krueger Park in Concord
  Quarter Final Bracket B
Africari (A) 2-0 Mt. Diablo (c)
3/25 - 11am - Gabe West in Berkeley
(winner of Quarter Final Bracket B plays vs. 
winner of  Quarter Final Bracket A) 
Africari (A) 3-0 Shamoofee (+40)
2/4 - 9am - Kennedy High School in Richmond
 
Arsenal (B) 0-3 (ff) Africari (A)
No Field assigned
  Alameda Celtic (C) 0-4 Africari (A)
3/18 - 11am  - Gabe East in Berkeley
 
Alameda Celtic (C) 5-0 Vallejo (D)
3/4 - 11am - Gabe West in Berkeley
 
Afr. Big Time (+40) 1-2 Ala. Celtic (C)
2/18 - 9am - Kennedy High School
 

 

Bracket C

Sporting (A) 0-3 (ff) Ala. Athletic (C)
3/11 - 9am - Hillcrest North in Concord
 

Alameda Athletic (C) 4-0 Europe F.C. (D)
3/18 - 9am - Gabe East in Berkeley
  East Bay United (D) 2-4 Ala. Athletic (c)
3/25 - 11am  - Gabe East in Berkeley
Concord F.C. (D) 0-3(ff) East Bay Utd. (D)
2/18 - 11am - Hillcrest South in Concord
  Quarter Final Bracket C
Alameda Athletic
0-2 Rovers (B)
4/1 - 11am Gabe East in Berkeley
(winner of Quarter Final Bracket C plays vs. 
winner of  Quarter Final Bracket D) 
Cosmos (D) 0-3 (ff) A.S.C. Juventus (C)
3/4 - 9am - Hillcrest Park South in Concord
 
A.S.C. Juventus (C) 1-2 (3-4) Royal Oaks (+40) 
3/11 - 9am - Hillcrest North in Concord
  Rovers (B) 9-1 Royal Oaks (+40)
3/18 - 9am - Krueger Park in Concord
 
Rovers (B) 2-1 Ajax (B)
3/4- 11am - Hillcrest North in Concord
 
Berkeley Fog (A) 2-5 Ajax (B) 
1/28 - 9am - San Pablo Park in Berkeley
 

 

Bracket D

Polonez (C) 2-3 (gg) American Int. (A)
3/18 - 9am - Gabe West in Berkeley  
 

Orinda (D) 2-3 American International (a)
3/25 - 9am - Gabe East in Berkeley
  F.C. United (C) 3-5 American Int.
4/1 - 9am - Gabe East in Berkeley
Dinamo (B) 1-2  F.C. United (C)
2/11 - 11am - Kennedy High School
  Quarter Final Bracket D
The Crown Old Boys vs. American Int.
4/15 - 9am - Gabe West in Berkeley
(winner of Quarter Final Bracket D plays vs. 
winner of  Quarter Final Bracket C) 
Moraga (A) 3-1 Walnut Creakers (A)
1/21 - 9am - Campolindo High School
 
Moraga (A) 2-0 Starry Plough (D)
2/4 - 9am - Campolindo High School
  Crown Old Boys (C) 3-1 Moraga (A)
3/11 - 9am - Gabe East in Berkeley
 
Crown Old Boys (C) 5-0 RAP United (+40)
3/4 - 11am - Gabe East in Berkeley
 
RAP United (+40) 3-1 Ala. United (B)
2/4 - 11am - Kennedy High School
 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Referee's Cup (A Division)

Africari 4-0 Moraga
1/28 - 9am - Kennedy High School in Richmond

Walnut Creakers 0-3 Africari
2/18 - 9am  - Hillcrest Park South in Concord

Walnut Creakers 3-0 (ff) Sporting Club
1/28 - 11am - Kennedy High School in Richmond


Commissioner's Cup (B Division)

The Crown 0-2 Clayton Rovers
2/4 - 11am - Krueger Park In Concord

Walnut Creek United 1-3 Clayton Rovers
3/25 - 9am - Gabe West in Berkeley

Ajax 2-3 (gg) Walnut Creek United
3/11 - 9am - Gabe West in Berkeley


+40 Cup

Clayton Orient 3-2 Shamoofee
2/18 - 9am  - Hillcrest Park North in Concord

Clayton Royal Oaks 3-2 Clayton Orient
3/4 - 9am  - Hillcrest Park North in Concord

Alameda Old Boys 0-2 Clayton Royal Oaks
1/28 - 11am - Lincoln Middle School in Alameda


SoccerSoft 2007