CUP SCHEDULE 2009
Last updated 03/31/09 03:46:35 PM

Games Scheduled for 3/29/2009
Commissioner's Cup Final: International 2-5 The Crown - 9am - Gilman South in Berkeley

Results for  3/22/2009
Senior's Cup Final:
Walnut Creek United 1-2 (gg) ASC Juventus - 8:30am - Gilman South in Berkeley
Association Cup Final: Moraga (A) 1-0 Walia (C) - 10:30am - Gilman South in Berkeley

Results for  3/15/2009
Association Cup Semifinal: Walia (C) 3-2 Africari (A) - 11am - Gilman South in Berkeley
Association Cup Semifinal: Moraga (A) 2-1 International (B) - 9am - Gilman South in Berkeley

Results
for  3/8/2009

Association Cup Bracket 'A': Africari (A) 2-1 (gg) The Crown (B) - 9am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Association Cup Bracket 'D': Alameda Athletic (A) 5-1 International (B) - 9am - Gilman South in Berkeley
Senior's Cup: Walnut Creek United 1-0 Alameda United - 11am - Gilman South in Berkeley
Senior's Cup: Walia 2-3 ASC Juventus - 11am - Kennedy High School all-weather in Richmond

Results for  3/1/2009
Association Cup Bracket 'B': Walia (C) 3-2 Polonez (A) - 9am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Association Cup Bracket 'D': International (B) 4-2 IFC Shamoofee (+40) - 11am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Referee's Cup Final: Sporting Club 2-2 (7-6 PK) IFC Ajax - 9am - Gilman South in Berkeley
"D" Cup Final: IFC Dinamo 4-2 Clayton Town
- 11am - Gilman South in Berkeley

Results for  2/22/2009
Association Cup Bracket 'A': Africari (A) 4-0 The Clayton Royal Oaks (+40) - 9am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Association Cup Bracket ''A': Africari Big Time (+40) 0-5 The Crown (B) - 11am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Association Cup Bracket 'B': IFC Dinamo (D) 1-1 (PK 3-4) Walia (C) - 1pm - Kennedy High School all-weather in Richmond
Association Cup Bracket 'B': Polonez (A) 3-2 (gg) The Crown Wizards (+40) - 12pm - Gilman North in Berkeley
Association Cup Bracket 'C': ASC Juventus (C) 1-2 Moraga (A) - 11am - Gilman South In Berkeley
Referee's Cup: Sporting Club 3-2 Clayton Rovers - 10am - Gilman North in Berkeley

Results for  2/15/2009
( Home teams underlined)
Association Cup Bracket 'A': Clayton Royal Oaks(+40) 0-0 (PK4-1)  Alameda Old Boys (+40) - 10am - Gilman North In Berkeley
Association Cup Bracket 'B': IFC Dinamo (D) 5-1 La Loma (+40) - 12pm - Gilman North In Berkeley
Association Cup Bracket 'C': Clayton Rovers (A) 0-1 ASC Juventus (C) - 9am - Gilman South in Berkeley
Commissioner's Cup: The Crown 4-2 Berkeley Juniors - 11am - Gilman South in Berkeley

Results for  2/8/2009
Association Cup Bracket 'A': Clayton Royal Oaks(+40) 3-1 ASC Santos (+40) - 10am - Gilman North In Berkeley
Association Cup Bracket 'B': La Loma (+40) 3-1 ASC Real (D) - 12pm - Gilman North In Berkeley
Association Cup Bracket 'D': Bay Area Football Club (D) 2-9 IFC Shamoofee (+40) - 11am - Gilman South in Berkeley
Referee's Cup: Polonez 2-3 IFC Ajax - 9am - Gilman South in Berkeley
Association Cup Bracket 'B': The Crown Wizards (+40) 3-1 RAP United (+40) - 11am - Hillcrest North in Concord
Association Cup Bracket 'D': American International (B) 3-4 Alameda Athletic (A) - 9am - Krueger Park in Concord  
'D' Cup: IFC Dinamo 4-0 Cosmos - 11am - Krueger Park in Concord  
'D' Cup: Clayton Town 3-0 (ff) Mount Diablo FC - 11am - Hillcrest South in Concord

Results for  2/1/2009
Keith Bower +40 Cup FINAL: La Loma 3-5 Clayton Royal Oaks  - 10am - Gilman North In Berkeley
 Association Cup Bracket 'A': The Crown (B)  8-3 Polonez White Eagles (D) - 9am - Hillcrest South in Concord
Association Cup Bracket 'B': Polonez (A)  4-3 FC United (B) - 9am - Hillcrest North in Concord
Association Cup Bracket 'B': The Crown Wizards (+40) 3-0 (ff) East Bay United (D) - 11am - Hillcrest South in Concord
Association Cup Bracket 'B': Walia (C) 5-1 Berkeley Fog (A) - 9am - Kennedy High School in Richmond
Association Cup Bracket 'C': IFC Ajax (A) 2-3 Moraga (A) - 9am - Gilman South in Berkeley
Association Cup Bracket 'C': ASC Juventus (C) 3-0 Clayton Orient (+40)  - 12pm - Gilman North In Berkeley
Association Cup Bracket 'C': Clayton Rovers (A) 8-0 Europe FC (D) - 11am - Gilman South in Berkeley
Association Cup Bracket 'D': Alameda Athletic (A) 1-0 IFC Arsenal (C) - 11am - Hillcrest North in Concord
Association Cup Bracket 'D': American International (B) 2-0 Alameda Celtic (C) - 11am - Krueger Park in Concord
Association Cup Bracket 'D': International (B) 3-2 Berkeley Juniors (B)- 9am - Krueger Park in Concord

Results for  1/25/2009
Keith Bower +40 Cup: Shamoofee 3-6 Clayton Royal Oaks - 12pm - Gilman North In Berkeley
Association Cup Bracket ''A': Africari Big Time (+40) 3-1 Orinda (C) - 11am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Association Cup Bracket 'A': Africari International (B) 1-1 (3-4PK) Africari (A) - 9am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Association Cup Bracket 'B': FC United (B) 4-1 Cosmos (D) - 11am - Gilman South in Berkeley
Association Cup Bracket 'C': IFC Ajax (A) 3-0 Walnut Creakers (B) - 9am - Gilman South in Berkeley
 Association Cup Bracket 'C': Moraga (A) 4-2 Alameda United (C) - 10am - Gilman North In Berkeley

NO GAMES SCHEDULED FOR M.L.K. HOLIDAY 1/18/09

Results for  1/11/2009
Keith Bower +40 Cup: The Crown Wizards 0-1 La Loma - 9am - Hillcrest North in Concord
Keith Bower +40 Cup: Clayton Royal Oaks 3-2 (gg) Alameda Old Boys - 11am - Hillcrest North in Concord
Association Cup Bracket 'A': Africari International (B) 2-0 Montclair (+40) - 11am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Association Cup Bracket ''A': Africari Big Time (+40) 2-1 Sporting Club (A) - 9am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Association Cup Bracket 'B': IFC Dinamo (D) 4-2 Starry Plough (B) - 12pm - Gilman North In Berkeley
Association Cup Bracket 'C': ASC Juventus (C) 7-1 Berkeley Pars (+40) - 9am - Lafayette Community Park in Lafayette
Association Cup Bracket 'C': Clayton Orient (+40) 9-1 Vallejo (D) - 9am - Hillcrest South in Concord
Association Cup Bracket 'C': IFC Ajax (A) 5-1 Mount Diablo S.C. (D) - 9am - Gilman South in Berkeley 
Association Cup Bracket 'C': Moraga (A) 6-2 Walnut Creek United (C)- 11am - Krueger Park in Concord
Association Cup Bracket 'D': Clayton Town (D) 0-1 Alameda Athletic (A) - 11am - Hillcrest South in Concord
Association Cup Bracket 'D': International (B) 3-1 Concord F.C. (C)- 9am - Krueger Park in Concord
Association Cup Bracket 'C': IFC Shamoofee (+40) 7-3 Leon F.C. (+40) - 11am - Gilman South in Berkeley 

Results for  1/4/2009
Keith Bower +40 Cup: Africari Big Time 0-2 La Loma - 11am - Kennedy High School all-weather in Richmond
Keith Bower +40 Cup: ASC Santos 1-3 The Crown Wizards - 9am - Lafayette Community Park in Lafayette
Keith Bower +40 Cup: Shamoofee 2-1 Clayton Orient - 9am - Gilman South in Berkeley
Keith Bower +40 Cup: Leon FC 0-3 Alameda Old Boys - 11am - Gilman South in Berkeley

Results for  12/21/2008
Keith Bower +40 Cup: RAP United 1-3 Clayton Orient - 9am - Gilman South in Berkeley

Results for  12/14/2008
Keith Bower +40 Cup: ASC Santos 1-0 (FF) Berkeley Pars - 9am - Lafayette Community Park in Lafayette
Keith Bower +40 Cup: La Loma 7-1 Montclair FC - 11am - Hillcrest North in Concord




ASSOCIATION CUP
                                                                                               
 


Bracket A

#1: Africari Big Time (+40) 2-1 Sporting (A)
1/11 - 9am - Kennedy H. S. in Richmond 
m    
  Africari Big Time (+40) 3-1 Orinda (C)
1/25 - 11am - Kennedy H. S. in Richmond
m  
    Africari Big Time (+40) 0-5 The Crown (B)
2/22 - 11am - Kennedy H. S. in Richmond
m
  Polonez Wht Eagles (D) 3-8 The Crown (B)
2/1 - 9am  - Hillcrest South in Concord
k

Africari (A) 2-1 (gg) The Crown (B)
3/8 - 9am - Kennedy H. S. in Richmond
(winner plays vs. winner of  Quarter Final Bracket B) 

#2: Montclair (+40) 0-2 Africari Int. (B)
1/11 - 11am - Kennedy H. S. in Richmond 
m  
  Africari Int. (B) 1-1 (3-4PK) Africari (A)
1/25 - 9am - Kennedy H. S. in Richmond
m k
#3: Royal Oaks (+40) 3-1 Santos (+40)
2/8 - 10am Gilman North in Berkeley
m Africari (A) 4-0 Clayton Royal Oaks (+40)
2/22 - 9am - Kennedy H. S. in Richmond
 
  Royal Oaks (+40) 0-0 (PK 4-1) Ala. Old Boys (+40)
2/15 - 10am Gilman North in Berkeley
k  

Bracket B

#4: ASC Real (D) 1-3 La Loma (+40)
2/8 - 12pm - Gilman North in Berkeley
m    
  IFC Dinamo (D) 5-1 La Loma (+40)
2/15 - 12pm - Gilman North in Berkeley 
m  
#5: IFC Dinamo (D) 4-2 Starry Plough (B)
1/11 - 12pm - Gilman North in Berkeley
k IFC Dinamo (D) 1-1 (3-4 PK) Walia (C)
2/22 - 11am - Gilman South in Berkeley
 
  Walia (C) 5-1 Berkeley Fog (A)
2/1 - 9am Kennedy H.S. in Richmond
k m
#6: Cosmos (D) 1-4 FC United (B)
1/25 - 11am - Gilman South in Berkeley
m  

Walia (C) 3-2 Polonez (A)
3/1 - 9am - Kennedy H. S. in Richmond
(winner plays vs. winner Quarter Final Bracket A) 

  Polonez (A) 4-3 FC United (B)
2/1 - 9am Hillcrest North in Concord
m k
#7:East Bay United (D) 0-3 (ff) Wizards (+40)
1/25 - 11am  - Hillcrest South in Concord
m Polonez (A) 3-2 (gg) Wizards (+40)
2/22 - 12pm - Gilman North in Berkeley
 
  The Crown Wizards (+40) 3-0(ff) RAP United (+40)
2/8 -11am Hillcrest North in Concord
k  
       

Bracket C

#8:Berkeley Pars (+40) 1-7 Juventus (C)
1/11 - 9am - Lafayette Community Park
m    
  Juventus (C) 3-0 Clayton Orient (+40)
2/1 - 12pm - Gilman North in Berkeley
m  
#9: Vallejo (D) 1-9 Clayton Orient (+40)
1/11 - 9am - Hillcrest South in Concord
k Clayton Rovers (A) 0-1 Juventus (C)
2/15 - 9am - Gilman South in Berkeley
 
  Clayton Rovers (A) 8-0 Europe FC (D)
2/1 - 11am - Gilman South in Berkeley
k m
#10: IFC Ajax (A) 5-1 Mt. Diablo (D)
1/11 - 9am - Gilman South in Berkeley
m  

ASC Juventus (C) 1-2 Moraga (A)
2/22 - 11am - Gilman South in Berkeley
(plays vs. winner of  Q. Final Bracket D) 

  IFC Ajax(A) 3-0 Walnut Creakers (B)
1/25 - 9am - Gilman South in Berkeley
m k
#11: Walnut Creek United (C) 2-6 Moraga (A)
1/11 - 11am - Krueger Park in Concord
  IFC Ajax (A)  2-3 Moraga (A)
2/1 - 9am - Gilman South in Berkeley
 
  Moraga (A) 4-2 Alameda United (C)
1/25 - 10am - Gilman North in Berkeley
k  

Bracket D

#12: Alameda Athletic (A) 1-0 Clayton Town (D)
 1/11 - 11am - Hillcrest South in Concord
m    
  Alameda Athletic (A) 1-0 Arsenal (C)
 2/1 - 11am - Hillcrest North in Concord
m  
    American Int. (B) 3-4 Ala. Athletic (A)
 2/8 - 9am - Krueger in Concord
m
  Alameda Celtic (C) 0-2 American Int. (B)
2/1 - 11am - Krueger Park in Concord
k

Alameda Athletic (A) 1-5 International (B)
3/8 - 9am - Gilman South in Berkeley

(winner plays vs. winner of  Quarter Final Bracket C) 

#13: Shamoofee (+40) 7-3  Leon (+40)
1/11 - 11am - Gilman South in Berkeley
m  
  Shamoofee (+40) 11-2 Bay Area Football Club (D)
2/8 - 11am - Gilman South in Berkeley
m k
#14: Concord FC (C) 1-3 International (B)
1/11 - 9am - Krueger Park in Concord
m International (B) 4-2 Shamoofee (+40)
3/1 - 11am - Kennedy H.S. All-Weather
 
  International (B) 3-2 Berkeley Juniors  (B)
2/1 - 9am - Krueger Park in Concord
k  

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Referee's Cup (A Division)

 

(1) Sporting Club 3-1 (4) Clayton Rovers
2/22 - 10am Gilman North in Berkeley
(1) Sporting Club 2-2 (7-6 PK) (2) IFC Ajax
3/1 - 9am - Gilman South in Berkeley
(2) IFC Ajax 3-2 (3) Polonez
2/8 - 9am - Gilman South in Berkeley


Commissioner's Cup (B Division)

(1) International 1-0 (ff) (4) Walnut Creakers
(1) International 2-5 (2) The Crown 
3/29 - 9am - Gilman South in Berkeley
(2) The Crown 4-2 (3) Berkeley Jr.
2/15 - 11am - Gilman South in Berkeley


Senior's Cup (C Division)

(1) Walia 2-3 (4) ASC Juventus
3/8 - 11am - Kennedy H.S. All weather
(1) Walnut Creek United(3) 1-2 (gg) (4) ASC Juventus
3/22 - 11am Gilman South in Berkeley
(2) Alameda United 0-1 (3) Walnut Creek United
3/8  - 11am - Gilman South in Berkeley


"D" Cup (D Division)

(1) IFC Dinamo 4-0 (4) Cosmos
2/8 - 11am - Krueger Park in Concord
(1) IFC Dinamo 4-2 (2) Clayton Town
3/1 - 11am - Gilman South in Berkeley
(2) Clayton Town 3-0 (ff) (3) Mt. Diablo
2/8 - 11am  - Hillcrest South in Concord


+40 Cup

(5) Pars 0-3 (ff) (12) Santos 
12/14 - 9am - Lafayette Community Park  
m    
  (4) The Crown Wizards 3-1 (12) Santos
1/4 -  9am - Lafayette Community Park 
m  
(8) Montclair vs. La Loma (9)
12/14 - 11am - Hillcrest North in Concord
m (4) The Crown Wizards 0-1 (9) La Loma
1/11 - 9am - Hillcrest North in Concord
m
  (1) Africari Big Time 0-2 (9) La Loma
1/4 - 11am - Kennedy H.S. All weather
k

+40 Cup Championship

(6) Alameda Old Boys 3-0 (11) Leon
1/4 - 11am Gilman South in Berkeley
m   (9) La Loma 3-5 (3) Clayton Royal Oaks
2/1 - 10am - Gilman North in Berkeley
  (3) Royal Oaks 3-2 (6) Ala. Old Boys
1/11 - 11am - Hillcrest North in Concord
m  
(7) Clayton Orient 3-1 (10) RAP United
12/21 - 9am - Gilman North in Berkeley
(2) Shamoofee 3-6 (3) Clayton Royal Oaks
1/25 - 12pm - Gilman North in Berkeley
k
  (2) Shamoofee 2-1 (7) Clayton Orient
1/4 - 9am - Gilman South in Berkeley
k  

 

 


SoccerSoft 2007