CUP SCHEDULE 2017
Last updated 05/09/2017 12:19 PM


Cup Schedule for 4/30/2017
Commissioner's Cup Final: IFC East Bay United 4-0 Berkeley Juniors - 8:30 am Gilman South in Berkeley

Cup Results for 4/23/2017
Commissioner's Cup Semifinal: Berkeley Juniors 3-0 (FF) American International (No field assigned)
Commissioner's Cup Semifinal: IFC East Bay United 2-2 (5-6 PK)  Africari United - 10:30 am Gilman South in Berkeley
Senior's Cup Final: FC United 0-3 Olympic - 11:00 am Gabe West in Berkeley
Senior's Cup Semifinal: Olympic 3-0 (FF) San Pablo United - (No field assigned)
Senior's Cup Semifinal: FC United 3-0 (FF) Arsenal (No field assigned)


Cup Results for 4
/9/2017
Association Cup Final: Sporting Club (A) 1-1 (4-3 PK) Africari United (B) - 8:30 am Gilman South in Berkeley
Keith Bower Cup Final: Raiders(B) 3-3 (3-0 PK) Orinda S.C (A) - 10:30 am Gilman South in Berkeley


 Cup Results for 4/2/2017
Keith Bower Cup Semifinal: Raiders(A) 2-2 (5-3) Bohmemians (B) - 8:30 am Gilman South in Berkeley


 Cup Results for 3/26/2017
Keith Bower Cup Semifinal: Wanderers (A) 1-2 Orinda S.C. (A) - 8:30 am Gilman South in Berkeley


Cup Results for 3
/19/2017
Association Cup Semifinal: Sporting Club (A) 4-3 Arsenal (C) - 9 am Gabe East in Berkeley
Association Cup Semifinal: Clayton Town (B)  1-3Africari United (B) - 11 am Gabe East in Berkeley
Keith Bower Cup Quarterfinal: Africari Big Time (A) vs. Raiders (B) - 9 am Gabe West in Berkeley
Keith Bower Cup Quarterfinal: Wanderers (A) 4-6 A.F.C. Juventus (B) - 11 am Gabe West in Berkeley


Cup Results for 3/12/2017
Association Cup Quarterfinal: Berkeley Jrs.(B)  2-6 Clayton Town (B) - 11 am Mills College in Oakland
Association Cup Quarterfinal: Olympic (C) 0-0 (0-3 pk) Africari United (B) - 9 am Gabe West in Berkeley
Referee Cup Final and Association Cup Quarterfinal: Sporting Club (A) 2-1 I.F.C. Ajax (A) - 9 am Gilman South in Berkeley
Association Cup Quarterfinal: Alameda Celtics (C) 1-1 (3-4 pk) Arsenal (C) - 11 am Gilman South in Berkeley
Keith Bower Cup Quarterfinal: Bohemians S.C. (B) 2-1 Azzuri (A) - 9 am Mills College in Oakland  
Keith Bower Cup Quarterfinal: Rusty Plough (B) 1-2 Orinda S.C. (A) -11 am Gabe West in Berkeley
Keith Bower Cup: Africari Big Time (A) 7-1 Alameda Old Boys (B) - 9 am Gabe East in Berkeley
Keith Bower Cup: Alameda Islanders (A) 0-4 A.F.C. Juventus (B) - 11 am Gabe East in Berkeley


Cup Results for 3/5/2017
Referee Cup Semifinal and Association Cup: Rovers (A) 0-2 I.F.C. Ajax (A) - 9 am Gilman South in Berkeley
Association Cup: Arsenal (C) 2-0 San Pablo United (C) - 11 am Gilman South in Berkeley


Cup Results for 2/26/2017
Association Cup: F.C. United (C) 2-5 Berkeley Juniors (B) - 11 am Gilman South in Berkeley
Association Cup: Clayton Town (B) 2-2 (5-3 PK) East Bay United (B) - 9 am Hidden Lakes Park in Martinez
Association Cup: Africari United (B) 3-2 Alameda Athletic (B) - 12 pm Gilman North in Berkeley
Association Cup: Africari Deep Roots (B) 0-5 Olympic F.C. (C) - 9 am Gilman South in Berkeley
Association Cup: Alameda Celtics (C) 2-2 (4-2 PK) The Crown (B) - 9 am ECCL in Emeryville
Association Cup: Sporting Club (A) 8-1 Mt. Diablo S.C. (C) - 10 am Gilman North in Berkeley

Keith Bower Cup: Raiders (B) 10-0 The Celtics Old Boys (B) - 1 pm ECCL in Emeryville
Keith Bower Cup: Bohemians (B) 2-1 A.F.C. (+50) - 11 am Mills College in Oakland
Keith Bower Cup: M.F.C. Redwoods (B) 0-1 Azzuri (A) - 9 am Mills College in Oakland
Keith Bower Cup: Orinda S.C. (A) 4-2 Wizards (B) - 10 am Wilder in Orinda
Keith Bower Cup: Rusty Plough (B) 2-1 Walnut Creek +40 (A) - 11 am ECCL in Emeryville
Keith Bower Cup: Wanderers (A) 2-1 Berkeley Old Boys (A) - 11 am Hidden Lakes in Martinez


Association Cup 

 

Berkeley Jrs (B) 5-2 F.C. United(C)
2/26 - 11 am - Gilman South In Berkeley

 

m

 

 

 

 

 

 

Berkeley Jrs (B) 2-6 Clayton Town (B)
3/12 - 11 am - Mills College in Oakland

 

 

 

 

East Bay Utd (B) 2-2 (2-4 pk) C. Town (B)
2/26 - 9am - Hidden Lakes Park in Martinez

 

  k

 m

 

 

 

 

 

 

 

Africari Utd (B) 1-3 Clayton Town (B)
3/19 - 11 am - Gabe East in Berkeley

 

 

Africari United (B) 3-2 Alameda Athetic (B)
2/26 - 12 pm - Giman North in Berkeley

 

 m

 k

 

 

 

 

 

Africari United (B) 0-0 (3-0 PK) Olympic (C)
3/12 - 9am Gabe West in Berkeley

 

 

 

 

Africari Deep Roots (B) 0-5 Olympic F.C. (C)
2/26 - 9 am - Gilman South in Berkeley

 

  k

 

 

 m

 

 

 

 

 

 

 

Sporting(A) 1-1 (4-3 PK) Africari Utd. (B)
4/9 - 8:30am - Gilman South in Berkeley

Alameda Celtics (C) 2-2 (5-4 pk) Crown (B)
2/26 - 9 am - ECCL in Emeryville

 

 m

 

 

 k

 

 

Alameda Celtics (C) 1-1 (3-4 PK) Arsenal
3/19 - 11 am Gilman South in Berkeley

 

 

 

 

San Pablo United (C) 0-2 Arsenal (C)
3/5  - 11am - Gilman South in Berkeley

 

  k

 m

 

 

 

 

 

 

 

Sporting Club (A) 4-3 Arsenal (C)
3/19 - 9 am Gabe East in Berkeley

 

 

I.F.C. Ajax (A) 2-0 Rovers (A)
3/5 - 9am - Gilman South in Berkeley

 

 m

 k

 

 

 

 

Sporting Club (A) 2-1 I.F.C. Ajax (A)
3/12 - 9 am Gilman South in Berkeley

 

 

 

 

Sporting Club (A) 8-1 Mt. Diablo S.C.(C)
2/26 - 10 am - Gilman North in Berkeley

 

  k

 

 

 

 

Keith Bower Cup (+40) 

 

Celtic Old Boys (B) 0-10 Raiders (B)
2/26  - 1 pm ECCL in Emeryville

 

m

 

 

 

 

 

 

Raiders (B) 2-2 (6-5PK) Africari Big Time (A)
3/19 - 9am - Gabe West in Berkeley

 

 

 

 

Ala. Old Boys (B) 1-7 Africari Big Time (A)
3/12 - 9am - Gabe East in Berkeley

 

  k

 m

 

 

 

 

 

 

 

Bohemians S.C. (B)  2-2 (3-5)  Raiders
3/26 - 9am Gabe West in Berkeley

 

 

Bohemians S.C. (B) 2-1 A.F.C (+50)
2/26 - 11 am - Mills College in Oakland

 

 m

 k

 

 

 

 

 

Bohemians S.C. (B) 2-1 Azzuri (A)
3/12 - 9 am - Mills College in Oakland

 

 

 

 

M.F.C. Redwoods (B) 0-1Azzuri (A)
2/26 - 9am - Mills College in Oakland

 

  k

 

 

 m

 

 

 

 

 

 

 

Orinda S.C. (A)  3-3 (0-3 PK) Raiders (B)
4/9 - 10:30 am - Gilman South in Berkeley

Wizards (B) 2-4 Orinda S.C. (A)
2/26 - 10 am - Wilder in Orinda

 

 m

 

 

 k

 

 

Orinda S.C. (A) 2-1 Rusty Plough (B)
3/12 - 11am - Gabe West in Berkeley

 

 

 

 

Walnut Creek +40 (A) 1-2  Rusty Plough (B)
2/26 - 11 am - ECCL in Emeryville

 

  k

 m

 

 

 

 

 

 

 

Orinda S.C. (A)  vs. Wanderers (B)
3/26 - 8:30 am - Gilman South in Berkeley

 

 

A.F.C. Juventus (B) 4-0 Alameda Islanders (A)
3/12  - 11am - Gabe East in Berkeley

 

 m

 k

 

 

 

 

Wanderers (A) 3-3 (4-2 PK) A.F.C. Juventus (B)
3/19 - 11am - Gabe West in Berkeley

 

 

 

 

Berkeley Old Boys 1-2 Wanderers (A)
2/26 - 11am - Hidden Lakes Park in Marinez

 

  k

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SoccerSoft 2007