CUP SCHEDULE 2024
Last updated 2/26/2024 - 7:13 pm

Cup Schedule 3/3/2024
Keith Bower Cup Final: Oakland OG’s vs. Bohemians - 11 am Gilman South in Berkeley
Association Cup Quarterfinal: Alameda Celtic vs. IFC Ajax – 9 am Gilman South in Berkeley

Cup Schedule 2
/25/2024
Keith Bower Cup Semifinal: Orinda S.C. 0-0 (1-3 PK) Oakland OG’s 10 am Wilder #1 in Orinda
Keith Bower Cup Semifinal: Raiders 3-5 Bohemians – 12 pm Gilman North on Berkeley
Association Cup Semifinal: Oakland Defiant 2-1 Starry Plough – 10 am Gilman North in Berkeley
Referee’s Cup Semifinal: Rovers 3-0 (ff) Alameda Celtic – 9 am Gilman South in Berkeley
Referee’s Cup Semifinal: Africari United 1-2 Clayton Town – 11 am Gilman South in Berkeley

Cup Results 2
/11/2024
Association Cup: Starry Plough 6-0 Alameda Athletic – 11 am Gilman South in Berkeley
Keith Bower Cup: Bohemians 3-2 Rusty Plough – 12 pm Gilman North on Berkeley
Keith Bower Cup: Azzurri 1-2 Raiders – 10 am Gilman North on Berkeley
Keith Bower Cup: Orinda S.C. 3-3 (4-3 PK) AFC Juventus 10 am Wilder #1 in Orinda
Keith Bower Cup: Oakland OGs 3-1 MFC Redwoods – 9 am Gilman South in Berkeley

Cup Results 2/4/2024
Gray Cup FINAL: Walnut Creek United 2-6 Orient – 10:30 am Salesian High School in Richmond
Association Cup:
Africari United 1-6 IFC Ajax – 9 am Gilman South in Berkeley
Association Cup: Olympic S.C. 0-4 Oakland Defiant – 10 am Gilman North in Berkeley
Association Cup: Rovers 1-0 Clayton Town – 11 am Gilman South in Berkeley
Keith Bower Cup: MFC Redwoods 4-1 Wanderers – 12 pm Gilman North on Berkeley
Keith Bower Cup: Africari Big Time 0-4 Rusty Plough – 10 am Wilder #1 in Orinda


Cup Results 1/28/2024
Keith Bower Cup: Arsenal 2-3 Raiders – 11 am Gilman South in Berkeley
Gray Cup: Africari Lions 2-4 Orient - 9 am Salesian High School in Richmond
Gray Cup: Walnut Creek United 3-3 (4-3 pk) Polonez – 9 am Salesian High School in Richmond


2024 Association Cup (+30) 

1st round
Africari United 1-6 IFC Ajax
2/4 – 9am Gilman South in Berkeley

 

 

 

 

  m

 

 

 

 

Quarterfinal #1
Celtic vs. IFC Ajax
3/3 – 9am Gilman South in Berkeley

 

 

 

 

  

 m

 

 

 

 

 

Association Cup Semifinal #1
Rovers vs. TBD
3/10 – 9am Gilman South in Berkeley

 

 

 k

 

 

 

Quarterfinal #2
R
overs 1-0 Clayton Town
2/4 – 11 am Gilman South in Berkeley

 

 

 

 

  

 

 

 m

 

 

 

 

 

2024 Association Cup Final
Oakland Defiant vs. TBD
TBA

Quarterfinal #3
Olympic S.C. 0-4 Oakland Defiant
2/4 – 10 am Gilman North in Berkeley

 

 

 k

 

  

 

 

 

 

 m

 

 

 

 

 

Association Cup Semifinal #2
Oakland Defiant 2-1 Starry Plough

2/25 – 10 am Gilman North in Berkeley

 

 

Quarterfinal #4
Starry Plough vs Alameda Athletic
2/11 11 am Gilman South in Berkeley

 k

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



2024 Keith Bower Cup (+40) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Quarterfinal #1
Bohemians 3-2 Rusty Plough
2/11 – 12 pm Gilman North in Berkeley

 

 

 

 

1st Round
Africari Big Time
vs. Rusty Plough 
2/4 – 10 am Wilder #1 in Orinda

 

  k

 m

 

 

 

 

 

 

 

Semifinal #1
Raiders 3-5 Bohemians
2/25 – 12 pm Gilman North in Berkeley

 

 

1st Round
Arsenal 2-3 Raiders  
1/29 - 11 am Gilman South in Berkeley

 

 m

 k

 

 

 

 

 

Quarterfinal #2
Azzuri 1-2 Raiders
2/11 – 10 am Gilman North in Berkeley

 

 

 

 

 

  

 

 

 m

 

 

 

 

 

 

 

 

2024 Keith Bower Cup Final
Oakland OG’s vs. Bohemians
3/3 – 11 am Gilman South in Berkeley

1st Round
MFC Redwoods 4-1 Wanderers
2/4 – 12 pm Gilman North in Berkeley

 

 m

 

 

 k

 

 

Quarterfinal #3
Oakland OGs 3-1 MFC Redwoods
2/11 – 9 am Gilman South in Berkeley

 

 

 

 

 

  

 m

 

 

 

 

 

 

 

 

Semifinal #2
Orinda S.C. 0-0 (1-3 pk) Oakland OGs
2/25 - 10am Wilder #1 in Orinda

 

 

 

 

 

 k

 

 

 

 

 

Quarterfinal #4
Orinda S.C. 3-3 (4-3 PK) AFC Juventus
2/11 – 10 am Wilder #1 in Orinda

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Referee’s Cup +30 Division

(1) Rovers 3-0 (ff) (4) Alameda Celtic
2/25 – 9am Gilman South in Berkeley

 

m

 

 

2024 Referee’s Cup Final
(1) Rovers vs. (3) Clayton Town
TBA

(2)Africari United 1-2 (3) Clayton Town
2/25 – 11am Gilman South in Berkeley

 

k

 

 



Veteran’s Cup +40 (B) Division

(1) Oakland OGs vs. (4) Raiders 
TBA

 

m

 

 

2024 Veteran’s Cup Final
TBA
TBD

(2) Wanderers vs. (3) Azzurri
3/10 – 11 am Gilman South in Berkeley

 

k

 

 



Gray Cup +50 (D) Division

(1) Walnut Creek United 3-3 (4-3 PK) (4) Polonez
1/28 – 9 am - Salesian H.S. in Richmond

 

m

 

 

2024 Gray Cup Final
(1) Walnut Creek United 2-6 (3) Orient
2/4 – 10:30 am - Salesian H.S. in Richmond

(2) Africari Lions 2-4 (3) Orient
1/28 – 9am - Salesian H.S. in Richmond

 

k

 

 

SoccerSoft 2024