EBSSL Division B - 2018/2019 Standings

Last Revised: November 10, 2018
Team W L T Pts. GF GA GD Red Cards Yellow Cards Games Played Games Rem.
Alameda Celtic 8 1 0 24 44 9 +35 0 13 9 0
Starry Plough 7 0 2 23 40 13 +27 2 12 9 0
The Crown 6 2 0 18 28 15 +13 2 9 8 1
Arsenal 4 2 2 14 21 14 +7 1 4 8 1
Olympic 4 3 1 13 21 11 +10 1 8 8 1
Africari Deep Roots 3 5 0 9 15 24 -9 0 5 8 1
San Pablo United 2 5 2 8 17 23 -6 0 4 9 0
Napoli 2 6 0 6 16 29 -13 2 11 8 1
100 AFFC 1 7 1 4 10 37 -27 0 6 9 0
FC United 1 7 0 3 6 43 -37 0 2 8 1

EBSSL Division B - 2018/2019 Game Schedule

Last Revised: November 10, 2018
Date Home Team Visiting Team Field Time Score
Sep. 9 100 AFFC FC United Gabe East in Berkeley 1pm 0 : 3 Forfeit
Sep. 9 The Crown Alameda Celtic Osage Station Park in Danville 9am 1 : 4
Sep. 9 Arsenal San Pablo United Gilman South in Berkeley 9am 1 : 1
Sep. 9 Napoli Olympic Gilman South in Berkeley 11am 1 : 5
Sep. 9 Starry Plough Africari Deep Roots Gabe West in Berkeley 11am 9 : 1
Sep. 16 San Pablo United Napoli Gabe East in Berkeley 1pm 5 : 1
Sep. 16 Africari Deep Roots Olympic Gabe West in Berkeley 9am 2 : 1
Sep. 16 Alameda Celtic FC United Lincoln Middle School in Alameda 9am 13 : 0
Sep. 16 The Crown Starry Plough Osage Station Park in Danville 9am 4 : 5
Sep. 16 100 AFFC Arsenal Gabe East in Berkeley 11am 1 : 5
Sep. 23 Alameda Celtic Arsenal Lincoln Middle School in Alameda 9am 4 : 2
Sep. 23 Olympic San Pablo United Gabe East in Berkeley 9am 5 : 1
Sep. 23 The Crown Africari Deep Roots Osage Station Park in Danville 9am 5 : 1
Sep. 23 Napoli 100 AFFC Gabe East in Berkeley 11am 5 : 1
Sep. 23 Starry Plough FC United Gilman South in Berkeley 11am 5 : 0
Sep. 30 Alameda Celtic Napoli Lincoln Middle School in Alameda 9am 5 : 0
Sep. 30 Arsenal Starry Plough Gilman North in Berkeley 9am 2 : 2
Sep. 30 100 AFFC Olympic Gabe East in Berkeley 11am 0 : 3 Forfeit
Sep. 30 Africari Deep Roots San Pablo United Gabe West in Berkeley 11am 2 : 0
Oct. 7 Napoli Starry Plough Gabe East in Berkeley 9am 0 : 6
Oct. 7 The Crown Arsenal Osage Station Park in Danville 9am 4 : 2
Oct. 7 FC United Africari Deep Roots Gabe East in Berkeley 11am 0 : 5
Oct. 7 San Pablo United 100 AFFC Gabe West in Berkeley 11am 2 : 2
Oct. 7 Olympic Alameda Celtic Gilman East (Grass) in Berkeley 12pm 1 : 2
Oct. 14 Alameda Celtic San Pablo United Lincoln Middle School in Alameda 9am 3 : 0 Forfeit
Oct. 14 The Crown Napoli Osage Station Park in Danville 9am 3 : 0 Forfeit
Oct. 14 Africari Deep Roots 100 AFFC Gabe East in Berkeley 11am 2 : 3
Oct. 14 Arsenal FC United Gilman South in Berkeley 11am 3 : 0 Forfeit
Oct. 14 Starry Plough Olympic Gilman North in Berkeley 11am 2 : 2
Oct. 21 Alameda Celtic 100 AFFC Lincoln Middle School in Alameda 9am 8 : 1
Oct. 21 The Crown Olympic Osage Station Park in Danville 9am 3 : 1
Oct. 21 Arsenal Africari Deep Roots Gilman North in Berkeley 11am 3 : 1
Oct. 21 Napoli FC United Gabe East in Berkeley 11am 8 : 1
Oct. 21 San Pablo United Starry Plough Gabe West in Berkeley 11am 0 : 1
Oct. 28 The Crown San Pablo United Gabe East in Berkeley 1pm 6 : 2
Oct. 28 Africari Deep Roots Alameda Celtic Lincoln Middle School in Alameda 9am 1 : 3
Oct. 28 Arsenal Napoli Gilman North in Berkeley 11am 3 : 1
Oct. 28 FC United Olympic Gilman South in Berkeley 11am 0 : 3 Forfeit
Oct. 28 Starry Plough 100 AFFC Gilman East (Grass) in Berkeley 12pm 7 : 2
Nov. 4 Alameda Celtic Starry Plough Lincoln Middle School in Alameda 9am 2 : 3
Nov. 4 100 AFFC The Crown Gabe West in Berkeley 11am 0 : 2
Nov. 4 San Pablo United FC United Gilman East (Grass) in Berkeley 12pm 6 : 2
Nov. 18 Napoli Africari Deep Roots Gabe East in Berkeley 1pm :
Nov. 18 Olympic Arsenal Gilman South in Berkeley 9am :
Nov. 18 The Crown FC United Gabe East in Berkeley 11am :
SoccerSoft 1994-2018