EBSSL Division D - 2017/2018 Standings

Last Revised: December 16, 2017
Team W L T Pts. GF GA GD Red Cards Yellow Cards Games Played Games Rem.
Walnut Creek United 8 2 0 24 34 13 +21 0 7 10 2
Rusty Plough 6 1 4 22 30 9 +21 0 12 11 1
Raiders F.C. 6 2 1 19 34 14 +20 0 7 9 3
Alameda Old Boys 5 2 2 17 19 9 +10 0 10 9 3
Clayton Orient/Polonez 3 6 2 11 20 28 -8 0 4 11 1
Bohemians FC 2 6 1 7 19 28 -9 0 1 9 3
TBD 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Wizards FC 0 11 0 0 5 60 -55 1 6 11 1

EBSSL Division D - 2017/2018 Game Schedule

Last Revised: December 16, 2017
Date Home Team Visiting Team Field Time Score
Sep. 10 Raiders F.C. Walnut Creek United Wilder 2 in Orinda 10am 3 : 2
Sep. 10 Alameda Old Boys Bohemians FC Lincoln Middle School in Alameda 11am 4 : 1
Sep. 10 Wizards FC Clayton Orient/Polonez Sycamore Valley Park #1 in Danville 11am 0 : 3 Forfeit
Sep. 17 Alameda Old Boys Clayton Orient/Polonez Lincoln Middle School in Alameda 11am 2 : 0
Sep. 17 Rusty Plough Walnut Creek United Gilman East (Grass) in Berkeley 11am 2 : 1
Sep. 17 Wizards FC Raiders F.C. Osage Station Park in Danville 11am 0 : 10
Sep. 24 Bohemians FC Clayton Orient/Polonez Mills College in Oakland 11am 2 : 1
Sep. 24 Rusty Plough Wizards FC Gabe West in Berkeley 11am 12 : 0
Oct. 1 Wizards FC Walnut Creek United Gilman East (Grass) in Berkeley 3pm 0 : 3 Forfeit
Oct. 1 Alameda Old Boys Rusty Plough Lincoln Middle School in Alameda 11am 0 : 0
Oct. 8 Bohemians FC Rusty Plough Mills College in Oakland 11am 3 : 3
Oct. 8 Clayton Orient/Polonez Raiders F.C. Gilman South in Berkeley 11am 2 : 2
Oct. 15 Rusty Plough Clayton Orient/Polonez Gilman East (Grass) in Berkeley 3pm 1 : 1
Oct. 15 Bohemians FC Walnut Creek United Mills College in Oakland 11am 0 : 4
Oct. 15 Alameda Old Boys Wizards FC Lincoln Middle School in Alameda 11am 2 : 0
Oct. 22 Clayton Orient/Polonez Bohemians FC Wilder 1 in Orinda 10am 4 : 3
Oct. 22 Alameda Old Boys Raiders F.C. Lincoln Middle School in Alameda 11am 1 : 2
Oct. 22 Wizards FC Rusty Plough Osage Station Park in Danville 11am 1 : 4
Oct. 29 Raiders F.C. Wizards FC Gabe West in Berkeley 9am 8 : 0
Oct. 29 Alameda Old Boys Clayton Orient/Polonez Lincoln Middle School in Alameda 11am 2 : 1
Oct. 29 Rusty Plough Walnut Creek United Gabe West in Berkeley 11am 0 : 2
Nov. 5 Walnut Creek United Raiders F.C. Acalanes High School in Lafayette 9am 4 : 1
Nov. 5 Clayton Orient/Polonez Wizards FC Albany Middle School in Albany 9am 3 : 1
Nov. 12 Clayton Orient/Polonez Walnut Creek United Acalanes High School in Lafayette 9am 4 : 7
Nov. 12 Raiders F.C. Rusty Plough Gilman South in Berkeley 9am 0 : 1
Nov. 12 Bohemians FC Wizards FC Mills College in Oakland 11am 4 : 1
Nov. 19 Walnut Creek United Wizards FC Acalanes High School in Lafayette 9am 4 : 0
Nov. 19 Rusty Plough Alameda Old Boys Gabe East in Berkeley 11am 0 : 0
Nov. 19 Bohemians FC Raiders F.C. Gilman South in Berkeley 11am 3 : 4
Dec. 3 Walnut Creek United Alameda Old Boys Acalanes High School in Lafayette 9am 3 : 1
Dec. 3 Raiders F.C. Clayton Orient/Polonez Gilman South in Berkeley 11am 4 : 1
Dec. 3 Rusty Plough Bohemians FC Kennedy H.S. Stadium (Turf) in Richmond 11:20am 3 : 1
Dec. 10 Walnut Creek United Bohemians FC Acalanes High School in Lafayette 9am 4 : 2
Dec. 10 Clayton Orient/Polonez Rusty Plough Mills College in Oakland 11am 0 : 4
Dec. 10 Alameda Old Boys Wizards FC Gilman North in Berkeley 12pm 7 : 2
Dec. 17 Alameda Old Boys Raiders F.C. Bishop O'Dowd High School in Oakland 1pm :
Dec. 17 Walnut Creek United Clayton Orient/Polonez Acalanes High School in Lafayette 9am :
Dec. 17 Wizards FC Bohemians FC Mills College in Oakland 11am :
Jan. 7 Walnut Creek United Alameda Old Boys Acalanes High School in Lafayette 9am :
Jan. 7 Rusty Plough Raiders F.C. TBA in TBA 10am :
Jan. 14 Raiders F.C. Bohemians FC TBA in TBA 9am :
Jan. 21 Bohemians FC Alameda Old Boys TBA in TBA 11am :
SoccerSoft 1994-2017