EBSSL Division C - 2016/2017 Standings

Last Revised: May 12, 2017
Team W L T Pts. GF GA GD Red Cards Yellow Cards Games Played Games Rem.
Olympic 11 1 1 34 39 14 +25 0 20 13 2
Arsenal 9 5 0 27 43 23 +20 0 14 14 1
FC United 7 6 1 22 32 25 +7 3 11 14 1
Alameda Celtic 5 7 1 16 23 30 -7 1 15 13 2
San Pablo United 4 7 4 16 22 33 -11 2 8 15 0
Mount Diablo SC 1 11 1 4 16 50 -34 1 17 13 2

EBSSL Division C - 2016/2017 Game Schedule

Last Revised: May 12, 2017
Date Home Team Visiting Team Field Time Score
Sep. 11 Alameda Celtic San Pablo United Lincoln Middle School in Alameda 9am 0 : 3 Forfeit
Sep. 11 Olympic Mount Diablo SC Gabe West in Berkeley 9am 4 : 1
Sep. 11 Arsenal FC United Gabe West in Berkeley 11am 1 : 2
Sep. 18 San Pablo United Mount Diablo SC Gabe East in Berkeley 1:15pm 1 : 1
Sep. 18 Alameda Celtic Arsenal Lincoln Middle School in Alameda 9am 2 : 4
Sep. 18 FC United Olympic Gilman North in Berkeley 11am 0 : 1
Sep. 25 Alameda Celtic Olympic Lincoln Middle School in Alameda 9am 2 : 3
Sep. 25 FC United Mount Diablo SC Gilman North in Berkeley 11am 5 : 0
Sep. 25 San Pablo United Arsenal Gabe West in Berkeley 11am 2 : 5
Oct. 2 Olympic San Pablo United Gabe East in Berkeley 1pm 4 : 2
Oct. 2 Alameda Celtic FC United Lincoln Middle School in Alameda 9am 2 : 3
Oct. 2 Arsenal Mount Diablo SC Gabe East in Berkeley 11am 5 : 1
Oct. 9 Mount Diablo SC Alameda Celtic Wilder 1 in Orinda 10am 0 : 3 Forfeit
Oct. 9 Arsenal Olympic Gilman North in Berkeley 11am 2 : 3
Oct. 9 San Pablo United FC United Gabe East in Berkeley 11am 0 : 4
Oct. 16 FC United Arsenal Gilman North in Berkeley 11am 2 : 3
Oct. 23 Olympic FC United Gabe East in Berkeley 1pm 4 : 0
Oct. 23 Mount Diablo SC San Pablo United Wilder 1 in Orinda 10am 1 : 0
Oct. 23 Arsenal Alameda Celtic Gabe East in Berkeley 11am 4 : 0
Oct. 30 Arsenal San Pablo United Wilder 1 in Orinda 10am 6 : 2
Nov. 6 San Pablo United Olympic Gabe East in Berkeley 1pm 0 : 4
Nov. 6 Alameda Celtic FC United Lincoln Middle School in Alameda 9am 2 : 1
Nov. 6 Mount Diablo SC Arsenal Gabe East in Berkeley 11am 0 : 4
Nov. 13 Alameda Celtic Mount Diablo SC Lincoln Middle School in Alameda 9am 3 : 0 Forfeit
Nov. 13 Olympic Arsenal Gabe West in Berkeley 11am 2 : 1
Nov. 13 FC United San Pablo United Gilman North in Berkeley 11am 4 : 2
Dec. 4 FC United Olympic Gilman South in Berkeley 9am 1 : 3
Dec. 4 Alameda Celtic Mount Diablo SC Gilman North in Berkeley 11am 4 : 2
Dec. 11 San Pablo United Arsenal Gilman South in Berkeley 11am 2 : 0
Dec. 18 FC United Alameda Celtic ECCL field in Emeryville 9am 4 : 1
Dec. 18 Olympic San Pablo United ECCL field in Emeryville 11am 1 : 1
Jan. 8 Mount Diablo SC Olympic Wilder 1 in Orinda 10am 1 : 6
Jan. 8 San Pablo United FC United Gilman South in Berkeley 11am 0 : 0
Jan. 15 Arsenal Olympic Gilman North in Berkeley 10am 0 : 2
Jan. 15 Alameda Celtic San Pablo United Gilman North in Berkeley 12pm 1 : 1
Jan. 29 Mount Diablo SC San Pablo United Wilder 1 in Orinda 10am 2 : 3
Jan. 29 Arsenal FC United El Cerrito High School STADIUM in El Cerrito 11am 2 : 0
Jan. 29 Alameda Celtic Olympic Gilman North in Berkeley 12pm 3 : 2
Feb. 5 Mount Diablo SC Arsenal Gilman South in Berkeley 11am 3 : 6
Feb. 12 Mount Diablo SC FC United Hidden Lakes Park in Martinez 11am 4 : 6
Feb. 12 Alameda Celtic San Pablo United Gilman South in Berkeley 11:15am 0 : 3 Forfeit
Jun. 1 Alameda Celtic Olympic TBA in TBA 9am :
Jun. 1 Olympic Mount Diablo SC TBA in TBA 11am :
Jun. 1 Arsenal Alameda Celtic TBA in TBA 11am :
Jun. 1 FC United Mount Diablo SC Gabe East in Berkeley 11am :
SoccerSoft 1994-2017